Zajímavé články pro zahradkáře

Aktualizované 3.Srpna.2012

Novinky

Kámen v zahradě


Kámen v zahradě

Kdo si chtěl ještě před několika lety stavět na zahradě skalku nebo zídku, byl odkázán na místní kamenolom nebo pole plné kamení. V našich zahradních centrech vám dnes nabízíme bohatý sortiment nejrůznějších druhů kamene, které se hodí nejen pro stavební účely, ale i jako dekorace.
V žádné zahradě by neměl kámen chybět. Jestliže chceme kolem našeho domu vytvořit zmenšenou kopii okolní přírody, nemůžeme na kámen zapomenout. V přírodě ho najdeme nejčastěji v podobě skály nebo štěrku, který z ní vzniknul, v říčním korytu zase obdivujeme dokonale opracované a zaoblené valouny. V potocích bohatých na železo můžeme pozorovat zajímavé zkamenělé usazeniny, z kamene vznikly i dlažební kostky, které mimochodem na rozdíl od těch betonových přežívají věky.
Kameny pro vás dovážíme ze zahraničí ve velkých drátěných koších, drobnější valounky pak v textilních vacích. Najdete mezi nimi kusy ledovců, úlomky lávy, polodrahokamy i mořské usazeniny. Ať už vás zaujmou svou ušlechtilou krásou nebo dokonalým tvarem, pamatujte na to, že všeho moc škodí a vyberte si z naší nabídky maximálně jeden nebo dva druhy, s nimiž pak můžete v zahradě experimentovat. Z drobnějšího štěrku vytvoříte půdní pokryv, v němž se budou nádherně vyjímat jehličnany, z větších valounků třeba suché říční koryto, největší kameny jsou krásnými solitérami.
Z bohatého sortimentu kamenů jsme vybrali ty nejzajímavější, nabídka některých našich zahradních center je mnohem širší.
Více informací si můžete přečíst v podzimní vydání našeho časopisu TIP zahradních center CS, který získáte zdarma v jakékoli prodejně našeho sdružení.

Design by Jozef Pataky

 
Aktualizované 3.Srpna.2012