Zajímavé články pro zahradkáře

Aktualizované 3.Srpna.2012

Novinky

Stromy do malé zahrady


Stromy do malé zahrady

Stromy jsou jedním z rostlinných pater přirozeného společenství rostlin. Každé zahradě dodají potřebnou hmotu a výškovou dimenzi. Pro malé zahrady jsou vhodné stromy dorůstající maximálně šesti metrů. Ideální jsou také stromy s cibulovitou korunou, špalírové stromy nebo perfektně sestříhané a vytvarované stromky. Protože v malé zahradě je místo obvykle jen pro jeden strom, vybíráme takový druh, který dokáže být okrasný po více období. Například okrasné jabloně vytvářejí velké množství květů, často mají temně červené listy a na podzim ozdobí zahradu drobnými oranžovými nebo žlutými plody. V malé zahradě je důležitý i tvar koruny po opadu listí.
Současným trendem je výsadba malokorunných stromů do předzahrádek. Takový "domovní strom" odcloní dům od ulice a vytvoří charakteristický doplněk, kterým se dokáže dům odlišit od ostatních, a může být dokonce poznávacím znamením. Soliterní stromy se pěstují jako dominanta - vysazujeme je tak, aby se dokázala plně rozvinout jejich krása bez konkurence ostatních dřevin. Příklady? Okrasná třešeň (sakura), malokorunná katalpa, pestrolistý akát, sloupovitá ambroň, převislá vrba... Bez zajímavosti nejsou ani roubované jehličnany nebo stromy s korunami vedenými po konstrukcích.
Duben je v našich zahradních centrech ve znamení stromů. Naše doplněná nabídka uspokojí nejen majitele malých zahrad, kteří si přijdou vybrat tu nejvhodnější dřevinu do předzahrádky nebo do kouta zahrady u řadového domku, ale i ty, kdo se chystají vysadit větrolam, živý plot nebo třeba ovocný sad.

Design by Jozef Pataky

 
Aktualizované 3.Srpna.2012