Zajímavé články pro zahradkáře

Aktualizované 3.Srpna.2012

Novinky

Začíná péče o trávník


Začíná péče o trávník

Duben je ideální měsíc pro výsev trávy – půda je ještě vlhká, častější srážky brání přeschnutí semene a teplejší počasí podporuje klíčivost. Před výsevem je důležité zbavit se plevelů (nejlépe mechanicky, na větší ploše i totálními herbicidy), půdu poté dostatečně prokypřit a semeno zapravit mělce do půdy. Za přísušku nezapomeneme zalévat.
Za teplejšího počasí lze v mírnějších oblastech už poprvé sekat. Posekanou trávu můžeme využít pro zakrytí půdy kolem čerstvě vysazených růží, trvalek a okrasných dřevin. Půda je vrstvou mulče chráněna proti vysychání a brzdí také růst plevelu. Kromě trávy můžeme využít i drcené větve, kůru nebo jiný organický materiál.
Provzdušnění trávníku vertikutátorem nebo alespoň speciálními provzdušňovacími hráběmi je zárukou dostatečného přísunu kyslíku a živin ke kořenům. Trávník ošetřený tímto způsobem sice nevypadá příliš vzhledně, ale během dvou až tří týdnů se krásně rozroste, zhoustne a zlepší se i jeho barva.
S ošetřováním selektivními herbicidy, které vyhubí dvouděložné plevele, počkáme až na konec května - při nízkých teplotách by úspěch nebyl zaručen.

Design by Jozef Pataky

 
Aktualizované 3.Srpna.2012