Zajímavé články pro zahradkáře

Aktualizované 3.Srpna.2012

Novinky

Zahradní kalendář

Pragnostika říká: "Únor bílý pole sílí", ale to neznamená, že na zahradě není co dělat. Je potřeba se připravit na jaro, kdy se zahrada začne probouzet ze zimního spánku.

V únoru pokračujeme v průklestu okrasných stromů a keřů. Starší stromy, které potřebují přesadit, připravíme tím, že jim prosvětlíme koruny a obryjeme kořenový bal, s kterým se budou přesazovat.

Při každé krátké oblevě zalejeme stále zelené dřeviny a jehličnany. Chráníme stálezelené rostliny před prudkým sluncem a před větrem přikrývkou chvojí nebo sněhu. Přišlápneme všechny dřeviny a trvalky, které povytáhl mráz. Choulostivým rostlinám uděláme stínění, aby je sluneční paprsky s mrazem nepoškodily.

Na skalku s vysokohorskými rostlinami nahrnujeme sníh, aby tam dlouho vydržel a rostliny se předčasně neprobudily. Ke konci měsíce se zvyšuje intenzita slunečního záření, proto je vhodné chránit kmeny stromů nátěrem proti přehřátí.

Připravujeme truhlíky s dobrou zeminou pro výsev letniček. Vyséváme semeno trvalek, přes které musí přejít' mráz. Oseté vyneseme do zahrady a  necháme zapadnout sněhem. Pokud je půda již rozmrzlá, můžeme přihnojovat průmyslovými hnojivy a kompostem, které mělce zapravíme do půdy. Dokončíme stříhání živých plotů. Zeleninu nebo nejranější sadbu vyséváme do pařenišť.

Přesadíme řízky balkónových rostlin do truhlíků a květináčů. Pokračujeme v množení pelargónií.
1  
2  
3  
4  
..  
10  
 
Aktualizované 3.Srpna.2012